Tipy na výlet

Lednicko-valtický areál je jednou z nejvzácnějších perel pokladnice historického a kulturního bohatství České republiky.
Knížecí stezka
Knížecí stezka

Jako výchozí bod můžete zvolit hraniční přechod Poštorná - Reintal, který je křižovatkou hned několika cyklistických tras a moravská část Lichtenštejnských stezek zde navazuje na část Rakouskou. Značení Vás navede na asfaltovou cestu podél lesa, kde Knížecí stezka kopíruje Česko - Rakouskou příhraniční trasu. Tato stezka Vás zavede k Dianinu chrámu, nazývanému též Rendezvous - památky v podobě římského oblouku, další památkou na této trase je kaple Sv. Huberta, patrona honců, dále zemědělský statek Nový Dvůr (dnes se zde chovají koně). Zde se můžete vydat dál po Lednické stezce směrem na Hlohovec nebo pokračovat lesem k zámečku, nazvanému podle řeckého boha Apollona - Apollonovu chrámu, který se nachází u Mlýnského rybníku, zvaného také Apllo, zde se nachází také Camp stejného názvu.

Dále pak můžete přes Ladenskou alej vyrazit doprava na Poštorenskou stezku, nebo na druhou stranu, kde Vás Knížecí stezka dovede k umělé zřícenině Janův hrad. Další zastávkou může být obec Lednice s unikántím zámkem, zámeckým skleníkem, parkem ve francouzském a anglickém stylu a Minaretem.

Poté Vás může Knížecí stezka zavést kolem soustavy lednických rybníků (Prostřední a Hlohovecký), kolem chrámu Tří Grácií k Hraničnímu zámečku, který je dnes v soukromém vlastnictví, ale určitě zde na vás dolehne kouzlo naší nádherné přírody. Přes obec Hlohovec se dostanete do města Valtic, které je známé svým zámkem, kdysi rezidenčním místem Lichtenštejnů. Pak už jen zbývá výšlap k hraničnímu přechodu Valtice - Schrattenberg, ke kolonádě zvané Reistna, kde je za hezkého počasí úchvatný výhled na celý Lednicko - valtický areál.

Lednicko-valtický areál je jednou z nejvzácnějších perel pokladnice historického a kulturního bohatství České republiky.

Historie a současnost folklorního života v obcích LVA a Dolního Rakouska